Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto 80-mečio minėjimas

Data: 2016-09-09
Organizatorius: PET Lietuvos komitetas
Renginio vieta: Energetikos ir Technikos Muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius., Lietuva

Š. m. rugsėjo 9 d. paminėta svarbi Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto sukaktis - 80 metų, kai 1936 m. buvo įkurtas Lietuvos energijos komitetas ir 3-čiojoje Vašingtono konferencijoje Lietuva priimta į Pasaulio energetikos tarybą.

Pagrindinis, 1936 m. įkurto Lietuvos energijos komiteto, tikslas buvo įveikti šalies energetikos atsilikimą nuo pramoninių valstybių, elektrifikuojant pramonę didinti jos konkurencingumą, padaryti elektrą prieinamą kiekvienam piliečiui.

Kitas svarbus Energijos komiteto uždavinys buvo įstoti į Pasaulio energetikos tarybą ir perimti išsivysčiusių pramonių valstybių energetikos ūkio organizavimo patirtį, nes eksperimentams jau nebuvo laiko ir lėšų. 1936 m. rugsėjį 3-čiojoje Vašingtono konferencijoje Lietuva įstojo į Pasaulio energetikos tarybą ir įgijo galimybę naudotis pasauline energetikos pažanga ir diegti racionalias naujoves į energetikos pramonę.

Šiandien Lietuva didžiuojasi turėdama gerai išvystytą ir modernią energetikos pramonę.

Paminėti jubiliejų susirinko visų energetikos sektorių atstovai iš visos Lietuvos: elektros, šilumos, dujų,  naftos, atsinaujinančių išteklių , branduolinės energetikos darbuotojai,  energetikos veteranai, valstybinių institucijų ir organizacijų, mokslo ir mokymo įstaigų atstovai, Lietuvos energetikos ekspertai, kitų giminingų energetikos asociacijų ir įmonių vadovai bei atstovai.
Šventėje taip pat dalyvavo garbingi svečiai - LR Seimo nariai: Birutė Vėsaitė, Ričardas Sargūnas, Raimundas Paliukas, Artūras Skardžius, Energetikos Ministras Rokas Masiulis, buvę Energetikos ministrai: Leonas Ašmantas, Saulius Kutas, Algimantas Stasiukynas, Petras Čėsna, Vytas Navickas, Arvydas Sekmokas, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Inga Žilienė, komisijos narys Donatas Jasas. 

 Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto 80-mečio proga parengtas filmas "Lietuvos energetikos komitetui - 80", kurį galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą: https://youtu.be/MevHlo3n2Z0

 Jubiliejaus proga rugsėjo 9 d. buvo surengta speciali “ Žinių radijo“ laida, kurios įrašo galite pasiklausyti čia: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/verslo-pulsas/kokie-energetikos-politikos-issukiai-siandien?video=1

Šventės dalyviams buvo perduotas Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimas Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimas (1.15 MB) . 

   Šventės akimirkos:

 

 P9090764.JPG P9090768.JPG   
 Renginio svečiai
 Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto pirmininko
Rymanto Juozaičio sveikinimo kalba
 
 P9090772.JPG  P9090776.JPG  

 Lietuvos energetikų garbės ženklas įteiktas Lietuvos
energetikų senjorų klubo prezidentui Viliui Šaduikiui

 LR Ministro Pirmininko padėkos raštu apdovanotas
buvęs Energetikos ministras Leonas Ašmantas
 
 P9090783.JPG  P9090780.JPG  
 Birutė Vėsaitė, Konstitucijos komisijos pirmininkė  Ričardas Sargūnas, Energetikos komisijos pirminkas  
 P9090782.JPG  P9090798.JPG  
Artūras Skardžius, Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas  Koncertas turbinų salėje  
     
     

 


 

 

 

Grįžti į renginių sąrašą